Én is voltam fiatal. Bár az esetek többségében egészséges keretek közt éreztem jól magam, mai fejjel talán, elgondolkodtam volna ha valaki akkor felvilágosít, lehet ezt másképpen is.
Most már egyre ritkábban de neves fellépőkre nagyobb rendezvényekre én is megváltom a jegyemet. Én ilyenkor már csak vizet vagy nagy ritkán valamilyen üdítőt fogyasztok.
Ezen alkalmakkor gyakran találkozom ésszerű keretek közt bulizókkal és olyanokkal is akik átléptek egy határt. A posztom egyaránt szól azoknak akik alkohollal érzik jól magukat egy ilyen rendezvényen és azoknak is akik valamilyen más tudatmódosító szerrel.
Leszögezném hogy hazánkban bár a drog használatot a törvény bünteti de emberileg semmivel nem rosszabb, sem jobb egy alkalmi drog használó az alkalmi alkohol fogyasztó embereknél. Hiszen mindkettő típusnak ugyan az a célja a kikapcsolódás, csak ehhez más eszközt (szert) használnak.
Szóval az a helyzet hogy, ha átléped a kereteket ha nem, nincs az a kevés mennyiségű alkohol vagy drog ami ne jelentene egészségügyi kockázatot. Az hogy ezt most nem érzed, nem jelenti azt hogy évek múlva nem okoz problémát. Hogy okoz-e és mit az egyéni érzékenység és meg sok sok tényező függvénye. (Innentől kezdve pedig a szer alatt a drogot és az alkoholt is értem) Plusz ha ezeket heti rendszereséggel végzed, ezeknek a hatása hónapok, évek alatt összeadódnak.
Ha te heti rendszerességgel szórakozol és minden hétvégén szerrel teszed ezt nem csak az egészségeddel játszol a jövődre nézve orosz rulettet, de ezzel az életvitellel már a magasan funkcionáló szer használók közé tartozol. És innen csak egy vékony jég választ el a klasszikus értelemben vett függőségtől.
Fontos hogy megfejtsd miért van szükséged minden egyes alkalomkor a szerhasználatra.
Ha csak így tudod elengedni magad…
Valójában itt arról lehet szó hogy nem tudsz ellazulni társaságban mert félsz hogy megfelelsz-e, hogy mit szólnak hozzád. Ebből arra lehet következtetni hogy önértékelési problémáid vannak amihez ma már rengeteg anyag van a neten de szakember vagy szülő segítséget is kétheted. Én inkább az előbbit javaslom mert előfordulhat az is hogy egy jól megtanult rossz szülői mintát követsz, és ezért használsz minden hétvégén valamilyen tudatmódosító szert.
Persze tudom ez nem olyan “menő” mint felszívni egy utcát vagy húzóra inni a vodkát.
Most valószínűleg a 10-és éveid végén vagy 20-as éveid elején jársz. Az ami most menőnek tűnik az később nem csak kellemetlen hanem fájdalmas lehet…
Pl: 30x évesen család tervezésnél ott ülni a meddőségi klinikán mert nem jön össze a gyerek.
Vagy 25 évesen már valamilyen szív és érrendszeri problémára gyógyszert szedni…
De a lehetséges útóhatásokat lehetetlen felsorolni mert ahogy minden szervezet, úgy minden szer más, és utóbbiból is egyre több van…
Tudom hihetetlen de ha tényleg annyira szeretnéd a zenét és tényleg jó a társaság akkor nem lenne szükség semmilyen a fentebb taglalt szerre mert, a társaság és a zene stimulálja annyira a dopamin és szerotonin receptorokat hogy jól érezd magad és leszard hányan néznek. Ha pedig csak az addikciók oltárán áldozva tudod jól érezni magad érdemes több önreflexiót és önelemzést gyakorolni hogy mi ennek az oka, akár egy szakember segítségével.
Ha segítségre van szükséged az életmódváltásban nézd meg a szolgaltatasaimat majd lépj velem kapcsolatba.
Ha pedig támogatnád a blog működését azt a www.termeszetes.com oldalán tudod megtenni a vásárlásoddal és a kódom együttes használatával.
Timándi Gergely

